Darmowe kino letnie na Wrzosach

150x110

Chcesz obejrzeć w plenerze ciekawy film? Weź koc lub poduszkę i 1 września 2012 roku przyjdź do ogrodu państwa Rzewuskich przy ul. Fasolowej w Toruniu. Tam właśnie - w ramach inicjatywy „Kino letnie na Wrzosach” - o godz. 19.30 odbędzie się darmowy seans obrazu „Choć goni nas czas”.

By uczestniczyć w seansie, wystarczy po prostu przyjść do gościnnego ogrodu, najlepiej w kocykiem lub czymkolwiek, na czym można usiąść. Między godz. 19.00 a 19.30 organizatorzy zapewniają darmowy popcorn. O 19.30 rozpocznie się projekcja filmu. Wstęp jest bezpłatny.

"Choć goni nas czas" jest amerykańskim filmem z 2007 roku wyreżyserowanym przez Roba Reinera. Główne role zagrali Jack Nicholson i Morgan Freeman. Film opowiada historię dwóch nieuleczalnie chorych mężczyzn podróżujących z listą rzeczy które chcą zrobić przed śmiercią.
Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "CAL - Pracownia Inspiracji". Projekt rozpoczął się 2 stycznia 2012 roku. Ma na celu podniesienie aktywności i kompetencji społecznych młodzieży w wieku od 15 do 20 lat, zamieszkującej bądź uczącej się na terenie Wrzosów, która może być zagrożona wykluczeniem społecznym.

Praca z uczestnikami odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to aktywizacja społeczna młodych osób według metody CAL. Młodzież - poprzez angażowanie się w sprawy lokalnego środowiska – organizuje raz w miesiącu pod nadzorem animatorów przedsięwzięcie dla społeczności lokalnej. Są to m.in. pikniki i imprezy dla dzieci.

Drugi sposób oddziaływania odbywa się poprzez implementację metod integracji zawodowej stosowanych na terenie Niemiec. Uczestnicy - poprzez udział w warsztatach dotyczących orientacji zawodowej, indywidualnych szkoleniach oraz w wolontariacie - podnoszą wiedzę na temat własnych predyspozycji zawodowych oraz poprawią swoją sytuację na rynku pracy.

Przed realizacją działań, w ramach Centrum Aktywności Lokalnej, pracownicy projektu zostali przeszkoleni z metody CAL przez partnera krajowego, a także zapoznali się z metodą aktywizacji zawodowej stosowanej w Niemczech podczas wizyty studyjnej u partnera ponadnarodowego.

Oprócz aktywizacji społecznej i zawodowej uczestników, przedsięwzięcie pozwala na wypracowanie modelu pracy mającego na celu wspieranie tych procesów.